Kpt. Nemo band

Rocková skupina kpt. Nemo band v devadesátých letech zásadně ovlivňovala příbramské kulturní milieu. Spolu s ní zanikl i celý docela pozoruhodný svět. Všelijakých dokumentů - nahrávek, filmečků, fotek, článků a třeba i po sklepech pečlivě uložených nádob s destiláty - zbylo ovšem dost. Proč tedy tento svět aspoň virtuálně neobnovit?

Zde pro začátek zcela volně ke stažení všechny songy z CD Polívka dršťková:

Zde jsou k prohlédnutí - a doufejme, že i ke stažení - první a druhá část obalu CD.

A zde budou v blízké budoucnosti naše klipy: Ztráty a Polívka dršťková.

A zde první obrázky. Nejprve několik mediálních ozvuků na vystoupení v Nymburce:

 


 

Pár fotek z téže akce:

obrazek_4.jpg

Časem snad přibude i video. Zde aspoň autentický setlist:

 

...bude doplněno

Jirka Hejnic archivuje opravdu vše. Toto je sice z jiné akce, nicméně velmi poučné. V notách je bída - nebo tak nějak se to říká. Jarda Polák pravděpodobně nehrál, ale řídil.
obrazek_6.jpg

Petr Vašina sepsal dějiny souboru...

Hudební sdružení Kapitán Nemo Band vzniklo jako volné pokračování Příbramského Blues Bandu, po smrti jeho hlavního protagonisty Fanči Kaláta v roce 1995. V původním obsazení hráli Ivan Korený a Vlasta Fraňek - kytary, Jirka Hejnic basička, Filip Burda a Pavel Hrubý saxofony, Marek Stark bicí a Petr Vašina flétnu a foukací harmoniku. Základem repertoáru byly bluesové standardy a postupně přibývající vlastní tvorba většinou z dílny Jirky Hejnice, případně coververse rozličných hitů. V té době byl domovskou scénou Nemo Bandu rockový klub Buu Boo a Junior Klub Příbram. V tomto složení nahrál Nemo Band v létě roku 1996 i své CD „Dršťková polívka“ (ve třech skladbách hrál jako host Otto Hejnic). V roce 1997 odešel Ivan Korený a místo něj se kytary ujal příbramský kytarista Ondra Sobotka. Vzhledem k pracovnímu vytížení v profesionální hudební oblasti se hraní s Nemo Bandem stále méně účastnil plzeňský saxofonista Pavel Hrubý. Naopak začal s NemoBandem hrát trumpetista Dan Janiš. V obsazení Sobotka, Burda, Hejnic Jirka, Hejnic Otto, Janiš a Vašina získal Nemo Band druhou cenu na rockovém festivalu v Nymburku a sní spojené velmi příznivé hodnocení v hudebních časopisech Beng a Rock Pop. V letech 1997 a 1998 Nemo Band hrával v příbramských a středočeských hudebních klubech. V závěru roku 1998 svoji činnost bez udání důvodů ukončil. Z výčtu výše uvedených jmen je zcela patrný vztah Nemo Bandu k souboru Petr, Otto a Já (Sobotka, Jirka Hejnic, Otto Hejnic, Vašina).

Nejčastěji používaný plakát:

 

...bude doplněno

A toto se vztahuje ke křestu CD Polívka dršťková:

 

 

...bude doplněno

Zde se nachází jakýsi fiktivní rozhovor.pdf s Petrem Vašinou a Jirkou Hejnicem.

Časem se zde snad objeví i nějaké filmové dokumenty, je jich dost, ovšem na VHS. Čekáme, až se Jindra pochlapí a zdigitalizuje je. Zde je povídka Otto Hejnice o tom, jak hudebníci z kpt. Nemo bandu hledali hlavní protagonistku ke svému klipu v příbramském rockovém klubu, a zde povídka o tom, jak se natáčel první videoklip.

...bude doplněno

Doporučujeme: