O nás


Historie

S Petrem Vašinou, se kterým se znám od základní školy, se potkáváme v různých hudebních seskupeních již od bigbeatového dávnověku. Hráli jsme spolu nejen v Příbramském Bluesbandu a později v kpt. Nemo Bandu, ale i v Experimentu a Bigbandu Příbram.

Vlastní folkovou tvorbu jsme na konci osmdesátých let hráli ve sdružení "Petr a Já", se kterým jsme vystoupili na několika vernisážích. Počátkem roku 2006 přišel Petr s nápadem sdružení obnovit, a tak jsme začali pravidelně zkoušet a nahráli si první čtyři písničky v obsazení kytara, baskytara a zpěvy.

Do nahrávání a přípravy repertoáru jsem pak zapojil svého synovce Ottu (percuse) a byl tu "Petr, Otto a Já". Na konci roku 2006, jsme vydali autorské CD, na které nám průvodní slovo napsal můj bratr Otta.

Od roku počátku 2007 do konce roku 2008 jsme hráli ve čtyřech s Ondřejem Sobotkou, který střídal akustickou a elektrickou kytaru.

Téměř celý rok jsem vystupovali ve třech, ale od konce r.2009 už jsme zase hráli ve čtyřech. Na elektrickou kytaru s námi hrál náš kamarád Vlasta Franěk, zakládající člen dnes již neexistující příbramské skupiny BonPari. Jako host s námi již v té době vystupoval, pokud mu to jeho pracovní vytížení dovolilo, i „příbramský“ kytarista Ivan Korený.

A nyní v roce 2011 jsme upravili náš název na Petr, Otto a já & Ivan Korený, což naznačuje již plné zapojení Ivana do naší sestavy.

Věřím, že nová sestava přitáhne další fanoušky a nám nalije elán do žil.

Jirka Hejnic (já)

Aktuální obsazení:

... a osoby s námi velmi spřízněné:

... a ještě o těch, kteří prošli naší sestavou

Pište nám na petrottoaja@petrottoaja.cz.

Doporučujeme: