Otto Hejnic

Otto Hejnic

V letech 1995 a 1996 hrál na Yamaha Drums Workshop v Praze. V roce 1997 Otto založil spolu s vynikajícím kytaristou Adamem Tvrdým a kontrabasistou Františkem Uhlířem jazzové trio „In Trio“. Koncertoval na festivalech a samostatných koncertech v Paříži, Berlíně, Bruselu, Budapešti, Stockholmu, Bratislavě a ve Vídni. V roce 1998 natočil CD s bigbandem “Big Band Trumpets”.

Rockové cédéčko natočil Otto v roce 1996 se skupinou zpěvačky J. Urbanové, jehož producentem byl zpěvák a bubeník David Koller. V souvislosti s vydáním tohoto alba spolupracoval s Kollerem a hrál v předkapele skupiny Lucie. Byl bubeníkem rockové formace “Mute Deafnes“, se kterou natočil album a videoklip “Heal” (1998) produkované Michalem Dvořákem (Lucie). S touto skupinou získal řadu ocenění a hrál na významných koncertech a festivalech, i jako předkapela ceněných zahraničních skupin Claffinger, Dog Eat Dog a Waltari. Jako studiový hráč na bici nástroje se podílel na různých dalších projektech. Hrál tympány a perkusivní nástroje v Orchestru Pražské Konzervatoře pod taktovkou Mario Klemense a Libora Peška (dirigent London Philharmony Orchestra).

V letech 2001/2002 Otto absolvoval desetiměsíční angažmá s česko-kanadským jazzovým kvartetem po USA, Kanadě, Karibských a Bahamských ostrovech, kde se setkal a spolupracoval s vynikajícími newyorskými jazzovými hráči, pianisty Joem Rybczykem, Rachel Eckroth, kontrabasistou Jasonem Fraticellim, montrealským baskytaristou Marcinem Garbulinskym a kytaristou Stevem Reagelem. V roce 1999 bubnoval na zahraniční angažmá s jazzovým orchestrem (Itálie, Španělsko, Portugalsko,Turecko, Řecko, Kypr, Ukrajina, Tunis, Holandsko,Francie).

V letech 2002/2003 Otto hrál v projektech “In Trio”, “Standard Issue” a “Palladium Inc..“. Vyrazil také na pražské turné vlastního quartetu s newyorským klavíristou a držitelem US Grammy Johnem Serrym. V září koncertoval s vlastním triem v Haagu (Holandsko), v listopadu na jazzovém festivalu v Martině na Slovensku, kde získal se svým kvartetem cenu za nejlepší kapelu. Hrál také na konga a bonga v latinskoamerické skupině Ritmo Latino.

Angažmá v USA 2003/2005.

Po návratu na podzim 2005 natočil Otto album jazztria „TRIALOG” Tvrdý-Hejnic-Kořínek. Při působení v USA natočil v létě 2004 album “Live in New Orleans” s Adamem Tvrdým a vynikajícím newyorským kontrabasistou Jasonem Fraticellim.

V současné době Otto hraje v těchto hudebních skupinách:

  • BENGAS – velmi populární cikánská skupina hrající latinu, originální skladby, balkán
  • TRIALOG - originální moderní jazzové trio tvořené špičkovými hráči Adamem Tvrdým (kytara) a Petrem Kořínkem (kontrabas)
  • VEVE DIAMOND & VOXTORY - kvarteto zpěvačky Veve Diamant, jenž nyní vydává nové CD
  • THOMAS “ SKY” SLANSKY BAND - alternativní hudba, poslední album z roku 2005
  • ECLIPSE
  • OTTO HEJNIC group, MICHAL NEJTEK piano trio, ANTONIN GONDOLAN Q.
  • LÉTAJÍCÍ KOBEREC, TINA FISCHER QUARTET a jako host v dalších projektech

Je až s podivem, že Ottovi při tomto hudebním vytížení vůbec zbývá čas na Petr, Otto a já. Asi to bude tím, že jsme zákonitě na prvním místě. To snad ani jinak nejde.

Doporučujeme: